top of page

Sebevědomí

Co je to vlastně sebevědomí? Proč kolem sebe pořád slyšíme, jak si zvýšit sebevědomí? A pak zase, ten má nízké sebevědomí. Ten má přehnaně vysoké sebevědomí. A jiné a další otázky ohledně sebevědomí?

Já, osobně, mám téma sebevědomí a uvědomění si své sebehodnoty jako NEJ téma ke koučinku.

Proč? Prošla jsem si cestou člověka (co si nevěřil a byl ovládán druhými) k ženě, co přesně ví, v čem je dobrá, co jí jde a co nemá řešit (je důležité umět i některé věci z našeho života pouštět). K ženě, co ví, co je pro ni důležité a prospěšné a co ve svém životě chce a co nechce.

Dělá mi velkou radost, když k tomuto uvědomění docházejí moji klienti. Když poznají svoji cenu, hodnotu, přínos a dle toho si volí parametry svého života. Nastavují si to, co chtějí, vybírají si z možností, co je pro ně nejlepší a vědí kdy sami sebe postavit na první místo.

Když zadáte do internetového vyhledávače otázku: Co je sebevědomí?

Dozvíte se toto: Sebevědomí je důležitá složka osobnosti, která určuje, do jaké míry si člověk uvědomuje své možnosti, schopnosti a rezervy, jak se hodnotí a do jaké míry věří ve svou schopnost obstát v životních situacích.

Další zajímavá otázka je: Kdy a kde se bere sebevědomí? Odpověď: Už od dětství se v nás utváří sebedůvěra a sebehodnota, která se odvíjí od prostředí a lidí, se kterými jedinec vyrůstá.

Ano, a to je ta zrada! Jsme malé děti, neznáme svoji pravou hodnotu a od blízkých (rodičů, prarodičů, učitelů, trenérů ..) se dozvídáme jací vlastně jsme. Ale hodnotí opravdu a objektivně nás nebo hodnotí přes svůj úhel pohledu, své zkušenosti, své radosti a bolesti. Jsi pomalý (ale podle jejich tempa, ne našeho), nejsi chytrý (ale podle znalostí daného témata toho člověka co vás hodnotí), nejsi dost sportovní,…a tak dále. Každý nás hodnotí podle svého metru. 

Ale, my jsme originál! A otec sportovec může mít dítě nadané literárně. Ale on hodnotí fyzickou stránku dítěte, a tak dítě nemůže rozvíjet to, v čem je excelentní. V praxi se mi denně ukazuje, jak si klienti o sobě myslí to, co do nich naprojektovalo okolí. A až dodatečně zjišťují, v čem jsou skvělí, co jim jde, co je baví, co doopravdy chtějí a činí je spokojenými. Kde si věří

a kde mají nadstandardní výsledky. Co jim doopravdy dělá radost a jaké chování a vlastnosti preferují u partnera, přátel a dalších lidí.

Takže pokud chcete poznat své přednosti, věřit v sebe a své schopnosti, dovednosti. Chcete se umět prosadit, vybrat si to prospěšné pro sebe. Umět říci NE na to, co vám ve vašem životě neprospívá a nedělá radost, tak s vámi moc ráda, krok po kroku, dojdu k vašemu sebevědomí. 

Marcela

Sebevědomí - Marcela Hlaváčková - terapeut, emoční kouč, energetický mentor, práce s energií
pozadi web ref web.png

Sebevědomí je něco, co vytvoříš sám v sobě vírou v to, kdo jsi. Nikdo jiný ti ho dát nemůže. 

pozadi web ref web.png

Doba a cena našeho setkání

60 minut/1.500,-Kč

90 minut/2.250,- Kč

Četnost konzultací a délka práce na sobě je dle potřeby a stavu problému co řešíte.
Vše si společně upřesníme na první konzultaci.

Těším se na Vás

Děkujeme za odeslání formuláře! Budu vás kontaktovat do 24 hodin.

bottom of page